پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتشدید نظارت بر عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی سواری کرایه بین شهری خراسان جنوبی

تاریخ انتشار: 1398/09/05

​به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از تشدید نظارتها بر عملکرد بخش حمل و نقل مسافر استان پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین خبر داد.


جعفر شهامت اظهار کرد: به‌منظور بررسی نحوه عملکرد شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر و رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری به‌ویژه سواری‌های کرایه عمومی برون‌شهری، گروه‌های نظارتی اداره کل در کلیه شهرستان‌های استان از آغازین روزهای اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در محل دفاتر شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر و هم‌چنین محل استقرار ناوگان حمل‌ونقل عمومی استقراریافته و بر نحوه ارائه خدمات به مسافرین نظارت می‌نمایند.


وی از اهم موارد کنترل‌شده را پاسخگویی شرکت‌های حمل‌ونقل و رانندگان به مسافرین و رعایت حقوق مسافر، نصب نرخ نامه مصوب در محل شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر و داخل ناوگان سواری کرایه جهت آگاهی مسافرین عنوان نمود و افزود: نرخ مقاصدی که دارای بیشترین سرویس‌دهی از مبدأ شهرستان بیرجند هست و محل استقرار ناوگان سواری کرایه عمومی برون‌شهری هست جهت اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی مسافرین نصب گردیده است.


شهامت در ادامه عنوان کرد: با اجرای طرح نظارتی و اطلاع‌رسانی عمومی به شرکت‌های حمل‌ونقل و رانندگان در هفته گذشته شاهد افزایش چشمگیری در سفرهای انجام‌شده و مسافر جابجا با سواری کرایه عمومی بوده‌ایم که این میزان در روز شنبه هفته جاری در مقایسه با روز مشابه هفته گذشته (دومین روز اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین) به ترتیب سفرها از افزایش 13 درصدی و مسافر جابجا شده از افزایش 16 درصدی برخوردار بوده است که نشان از افزایش فعالیت ناوگان سواری کرایه عمومی برون‌شهری و هم‌چنین اقبال بیشتر مسافرین به استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی دارد.


مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی تأمین ناوگان حمل‌ونقل عمومی و برقراری سرویس در حداقل زمان ممکن را از اولویت‌های بخش حمل‌ونقل مسافر و شرکت‌های حمل‌ونقل استان دانست و افزود: هم‌اکنون افزون بر 620 دستگاه انواع وسیله نقلیه اعم از ناوگان اتوبوسی ویژه ، vip و ناوگان سواری کرایه و مینی‌بوسی در بخش حمل‌ونقل مسافر فعالیت دارند که آماده ارائه خدمات مطلوب به مسافران در مقاصد مختلف درون و برون‌استانی است.


این مقام مسئول یادآور شد: برای سهولت دسترسی مسافران به دست‌اندرکاران بخش حمل‌ونقل عمومی مسافر استان و یا ارائه هرگونه انتقاد و پیشنهاد در نحوه خدمات‌دهی بخش ، راههای ارتباطی مسافرین در بنرهای نصب شده در معرض دید عموم قرار گرفته است. و ابراز امیدواری کرد با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل مسافر، تسهیلات متناسب بویژه در حوزه سواری کرایه و ناوگان روستایی پیش بینی و عملیاتی گردد.


شهامت در خاتمه خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع طرح (24/8/98) بیش از 40 مورد بازدید در سطح استان انجام که در نظارتهای انجام شده تخلفاتی از سوی شرکتهای حمل و نقل و رانندگان مشاهده و پس از تشکیل پرونده تخلفاتی مراتب به اداره کل تعزیرات حکومتی استان و کمیسیون های رسیدگی به تخلفات شرکتهای حمل و نقل و رانندگان ارجاع شده است.
مشخصات:
نظرات: *