پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیفعالیت 80 تیم برفروبی و راهداری در محورهای استان خرسان جنوبی

تاریخ انتشار: 1398/09/02


شرح خبر:  بنا به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان، با فعال سازی قرارگاه استانی راهداری زمستانی، طی روزگذشته و امروز 23 باب راهدارخانه و 57 اکیپ راهداری در محورهای مواصلات یاستان فعال می باشد.

جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان، تصریح کرد: با توجه به بارش برف در گردنه های برفگیر استان در 7 شهرستان و بارش باران در 3 شهرستان دیگر، هشتاد درصد راههای استان از بارندگی تاثیر پذیرفتند که با تلاش مشترک تیم های راهداری و پلیس راه استان تردد در تمام محورهای شریانی و اصلی استان بصورت روان برقرار می باشد.

وی همچنین افزود: 76 دستگاه انواع ماشین الات راهداری و 145 نفر نیروی راهداری با استفاده از حدود 700 تن شن و نمک به برفروبی 400 کیلومتر راههای استان پرداختند.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده به محض حصول اطمینان از وضعیت محورهای شریانی، برفروبی در راههای فرعی و روستایی استان توسط تیم های راهداری طی روز جاری و با کمک دهیاران انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: دراین ایام، عملیات برف‌روبی و شن و نمک‌پاشی اجرا می‌گردد تا شهروندان عزیز مشکلی در راه‌ها مواصلاتی نداشته باشند و خاطر نشان نمود اکیپ‌های راهداری به صورت مستمر در جاده‌ها حضور دارند.

جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان در پایان افزود: شماره تلفن گویای 141 و سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور به آدرس ir. www.141 و اپیکیشن مربوطه به صورت 24 ساعته پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی 300056141 نیز جهت ارتباط مستقیم با مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان جهت رسیدگی به شکایات ،انتقادات و پیشنهادات شهروندان عزیز فعال می باشند.

وی همچنین به رانندگان توصیه نمود: باتوجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم نمود و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک زن و جعبه کمکهای اولیه و کپسول اطفاءحریق همراه داشته باشند.
مشخصات:
نظرات: *