پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاجرای 18 کیلومتر روکش و 13 کیلومتر شیب شیروانی و گاردریل در شهرستان فردوس با منابع ملی و استانی

تاریخ انتشار: 1398/07/07

​به گزارش پایگاه خبری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فردوس با اشاره به تشریح عملکرد اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فردوس در بخش های مختلف حوزه راه که شامل نگهداری راهها، نگهداری ابنبه فنی، ایمنی راه و حریم و ماشین آلات در 6 ماهه اول  سال 98 گفت: طول راههای حوزه استحفاظی شهرستان 406 کیلومتر است که  220 کیلومتر آن  طول راه های اصلی  و 186 کیلومتر راه روستایی و 337 کیلومتر راه شوسه می باشد که نگهداری از این راهها که سرمایه ملی هستند با هدف بالا بردن ضریب ایمنی و بهبود امنیت تردد در این محورها در حال انجام است.

احمد آخوندی تصریح کرد: یکی از مهمترین منافع حاصل از فرایند نگهداری درست راهها در جهت کاهش هزینه چرخه عمر پروژه های راه به دلیل کاهش تعداد و شدت تصادفات و ارتقای سطح ایمنی راههای جدید و شبکه راههای موجود جهت بهره برداری مناسب از راهها را بازدیدهای مستمر کارشناسان هر حوزه و دانست و گفت: شناسایی و گزارش دهی مشکلات جاده ها همراه با پیشنهادات اقداماتی جهت رفع یا کاهش مشکلات محورها در جهت ایمنی کاربران راه مدنظر قرار گرفته و به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فردوس فردوس با اشاره اي به عملكرد ايمني راه و حريم اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فردوس از نصب1100 عدد علائم ایمنی راهها اعم از اخطاری، انتظامی، مسیرنما به طول 15 کیلومتر در سال جاری خبرداد و اضافه کرد: تهیه و اجری بیش از  60 متر مربع تابلوهای اطلاعاتی راهها3 چراغ چشمک زن با اولویت آشکارسازی نقاط پر تصادف در محورهای این شهرستان نصب شد.

وی بیان کرد: در سال جاری اقداماتی جهت ایمن سازی  نقاط پر خطر حوزه استحفاظی شهرستان شامل روشنائی3 نقطه سه راهی‌روستای مهوید،سه راهی کمربندی باغستان علیا و تقاطع محورباغستان خرو با کمربندی باغستان واقع در محور فردوس گناباد توسط این اداره انجام گرفته است و تعداد 3 مورد  تابلو غیر مجاز شناسایی تعداد 3مورد اخطار و پیگیری و تعداد1تخلف نیز قلع قمع گردید.

همچنین در جهت ایمن سازی محورهای شهرستان فردوس خط کشی راه به طول8کیلومتر انجام و ارتقاء حفاظ نواحی پرتگاهی و بهسازی حفاظهای موجود در راههای شهرستان به مقدار 650 شاخه نوع گاردریل انجام شده است. 

وی اضافه کرد: تهیه و نصب چشم گربه‌ای 600عدد ، ایمن سازی سرگاردریل و موانع صلب به مقدار 3 عدد و همچنین پاکسازی حاشیه راهها به طور مستمر در حال انجام می‌باشد.

آخوندی در ادامه گفت: در سال جاری اصلاح شیب شیروانی به طول10 کیلومتردر محور فردوس بجستان با توجه به اینکه از مسیرهای پرترافیک می باشدجهت جلوگیری از واژگونی خودروها  انجام گرفته است. 

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای فردوس گفت: در6 ماهه اول سال جاری17.5 کیلومتر عملیات بهسازی روکش آسفالت در حوزه استحفاظی این اداره انجام شده است.

آخوندی در ادامه بیان داشت: عملیات روکش آسفالت محور فردوس دیهوک به طول4 کیلومتر، بلوار فردوس سرایان  به طول1.5 کیلومتر ، محور روستائی و زیرگذر بیدسکان به طول 2 کیلومتر ، اجرای ماسه آسفالت بلوار اسلامیه باغستان به طول 5 کیلومترو لکه گیری بلوار فردوس اسلامیه به طول 5 کیلومتر به اتمام رسیده است.

 وی افزود: تعداد 759  پل در شهرستان وجود دارد که  شامل14پل بالای10 متر و745 پل کمتر از 10 متر است و بهسازی و تعمیر پلها شامل تعمیر رادیه برید، تعویض دال و ترمیم دستکهای پل ، ، مقاوم سازی پایه پل ها ، تنقیه و لایروبی ، تعمیر دیواره های هدایت آب  توسط این اداره انجام گرفته است. 

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان فردوس در پایان ضمن تشکر از حمایتهای اداره کل و فرماندار محترم و نقش موثر نمایندگان محترم مجلس در بهبود تخصیص قیر، به پروژه‌های در دست اقدام این اداره تا پایان سال مالی 98 اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای روکش آسفالت راه های روستائی سرند وفتح آباد –گستج، همچنین ایمن سازی تقاطع حسن آباد–خانکوک و اصلاح و بروزرسانی تابلو و علائم راههای اصلی و روستائی به صورت امانی و پیمانی از محل اعتبارات ملی و استانی اجرائی می‌گردد.
مشخصات:
نظرات: *